Panelowy system zabudowy ścian

Szpitalne bloki operacyjne są najbardziej zaawansowaną technicznie częścią szpitala w której łączą się rozwiązania techniczne z zakresu budownictwa ze specjalistyczną aparaturą medyczną. Technologia budowlana bloków operacyjnych począwszy od architektury poprzez odpowiednio dobrane materiały i instalacje budowlane zmierza do uzyskania aseptyczności pomieszczeń by przez to zminimalizować zakażenia szpitalne. Przy tym koszty oraz czas uzyskania tych warunków musi uwzględniać ekonomiczne aspekty uzyskania efektu. Jednym ze sposobów wpływających na utrzymanie aseptyczności kluczowych pomieszczeń jest budowa pomieszczeń bloku operacyjnego w systemie zabudowy panelowej.


Kontakt z działem handlowym:

e-mail: formed@formed.eu.pl

tel. +48 33 819-45-94
fax +48 33 819-46-21

 

ZALETY SYSTEMU


1. Aseptyka pomieszczeń
Konstrukcja ścian, sufitów i pozostałych elementów systemu zabudowy oraz ich wzajemne połączenia eliminują trudno dostępne miejsca, gdzie mogą rozwijać się drobnoustroje. Ściany są łatwe do utrzymania w czystości oraz umożliwiają dezynfekcję ogólnie dostępnymi środkami dezynfekcyjnymi.


2. Trwałość konstrukcji
Do produkcji paneli, drzwi, okien używa się głównie szlachetnej stali nierdzewnej w gatunku OH18N9 (AISI 304). Ten rodzaj stali charakteryzuje się odpornością na korozje dzięki czemu czas użytkowania systemu panelowego jest bardzo długi; dłuższy niż cykl życia sali operacyjnej.


3. Łatwy i szybki dostęp do instalacji
W przypadku pomieszczeń z zabudową panelową istnieje możliwość szybkiego i łatwego dostępu do instalacji gazowej, elektrycznej, wentylacyjnej w celu jej naprawy czy wykonania przeglądu okresowego. Demontaż i powtórny montaż elementów systemu zabudowy panelowej może dokonać w tym przypadku pracownik działu technicznego szpitala bez specjalnego przeszkolenia i konieczności użycia specjalistycznych narzędzi.


4. Możliwość modyfikacji lub ponownego wykorzystania systemu
Na każdym etapie użytkowania bloku operacyjnego możliwa jest modyfikacja, przebudowa architektury pomieszczenia wykorzystując przy tym większość elementów istniejącej zabudowy panelowej. Możliwe jest również dołączenie nowych elementów systemu i wkomponowanie ich w istniejące rozwiązanie. W przypadku uszkodzeń paneli w trakcie ich eksploatacji następuje szybka ich wymiana bez konieczności wstrzymywania ciągłości pracy na bloku operacyjnym.


5. Nowoczesny i estetyczny wygląd pomieszczeń
System zabudowy panelowej stał się w rozwiniętych krajach standardem przy projektowaniu nowych i modernizacji istniejących bloków operacyjnych. Jest metodą na uzyskanie nowoczesnego wyglądu sali operacyjnej. Wybór kolorystyki sali operacyjnej ma wpływ na estetykę pomieszczeń, ma także wpływ na samopoczucie personelu medycznego.


6. Korzystny stosunek kosztów inwestycji do kosztów odtworzeniowych w czasie
Budowa bloku operacyjnego z systemem zabudowy panelowej związana jest z wyższymi początkowymi kosztami inwestycji, niż w przypadku większości alternatywnych rozwiązań. Jednak koszt utrzymania właściwego stanu technicznego tych alternatywnych rozwiązań w trakcie eksploatacji jest dużo wyższy niż w przypadku systemu zabudowy panelowej. Zwiększone koszty eksploatacji alternatywnych rozwiązań to między innymi koszty remontów i dodatkowych malowań wykonanych średnio co dwa lata, koszty wynikające z przestoju sali operacyjnej z powodu wykonywania tych prac lub długotrwałych prac remontowych instalacji szpitalnych znajdujących się w murowanych ścianach sali operacyjnej.
 

Copyright 2011 Formed | projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij

Facebook