Łóżko szpitalne AQUILA

Łóżko AQUILA jest łóżkiem wielofunkcyjnym przeznaczonym do pielęgnacji, leczenia diagnozowania oraz monitorowania pacjenta. Łóżko to stanowi podstawowe wyposażenie oddziałów kardiologicznych, neurochirurgicznych, intensywnej opieki medycznej oraz rehabilitacyjnych. Łóżko AQUILA zostało stworzone w odpowiedzi na rosnące wymagania stawiane tego typu urządzeniom, zaprojektowane przy współudziale personelu medycznego szpitali i klinik oraz samych pacjentów. Łóżko AQUILA spełnia oczekiwania personelu medycznego w zakresie obsługi a dla pacjenta wygody użytkowania. Zróżnicowana funkcjonalność łóżka oraz bogate wyposażenie dodatkowe w połączeniu z atrakcyjnym designem pozwalają w pełni wykorzystać potencjał dzisiejszej wiedzy z zakresu leczenia pacjentów.


Kontakt z działem handlowym:
e-mail: formed@formed.eu.pl

tel. +48 33 819-45-94
fax +48 33 819-46-21

  • Całkowita długość łóżka: 2180 mm
  • Całkowita szerokość łóżkaz poręczami bocznymi: 960 mm
  • Zakres regulacji wysokości leża łóżka (bez materaca): 350 - 810 mm
  • Zakres regulacji przechyłu wzdłużnego leża: od +18° do - 18°
  • Zakres regulacji segmentu oparcia pleców w zakresie: od 0° do 75°
  • Funkcja autoregresji oparcia pleców: 110 mm
  • Zakres regulacji segmentu ud w zakresie: od 0° do 45°
  • Funkcja autoregresji oparcia ud: 45 mm
  • Dopuszczalne bezpieczne obciążenie robocze: 230 kg
  • Zasilanie elektryczne: 220-240V; 60 Hz/ 50 Hz

Łóżko szpitalne posiada leże 4 segmentowe - leże 4 segmentowe posiadające 3 ruchome segmenty (oparcie pleców, ud i podudzi). Segmenty leża wypełnione płytą z wodoodpornego tworzywa HPL lub z siatki mocowanej na stałe. Regulacje wysokości, przechyłów wzdłużnych, segmentów oparcia pleców, ud realizowane są przy pomocy siłowników elektrycznych sterowanych pilotem. Regulacja segmentu podudzia realizowana jest przy pomocy mechanizmu zapadkowego. Konstrukcja łóżka wykonana jest z prostokątnych profili stalowych pokrytych lakierem proszkowym. Łóżko posiada sterownik ręczny z możliwością blokowania wszystkich funkcji regulacyjnych przez personel medyczny. Łóżko posiada funkcję autokontur: jednoczesna regulacja segmentów oparcia pleców i ud uzyskiwana przy pomocy jednego przycisku na sterowniku ręcznym, funkcję CPR segmentu oparcia pleców i ud przy pomocy dźwigni mechanicznej umieszczonej pod leżem łóżka. W łóżku znajduje się bateria umożliwiająca wykonanie podstawowych ruchów leżem i segmentami w czasie, gdy łóżko nie jest podłączone do zasilania sieciowego. Osłona tworzywowa elementów konstrukcyjnych podwozia umieszczona jest na całej ich długości i szerokości. Szczyty łóżka są łatwo odejmowalne jednym ruchem. Istnieje możliwość wyboru przez Użytkownika wkładek kolorystycznych szczytów. Łóżko wyposażone jest w koła jezdne o średnicy 125 mm, w obudowie tworzywowej, niebrudzące powierzchni, w układ centralnego hamulca zapewniający pewne blokowanie łóżka 4 kół (jedno z kół z możliwością ustawienia jako koło do jazdy kierunkowej) lub koła z indywidualną blokadą wszystkich kół (hamulec przy każdym kole). Boki kół osłonięte są tworzywowymi osłonami. Łóżka może zostać wyposażone dodatkowo w podwójną ramę wyciągową. Elementami odbojowymi chroniącymi łóżko przed uszkodzeniami są: krążki odbojowe łóżka elastyczne oraz listwy odbojowe po bokach łóżka.

Copyright 2011 Formed | projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij

Facebook